Ahmet Günbay Yıldız Kitapları

Toplumun her kesimini ele alan ve toplumsal sorunlara yönelen bir yazar Ahmet Günbay Yıldız. İnsan ve toplum arasındaki etkileşimi göz önüne sererken aynı zaman da çözüm önerilerinde de bulunmuştur. Şüphesiz ki modern Tük edebiyatının en üretken yazarlarından biri. 50’den fazla romanı bulunan Ahmet Günbay, özellikle “Figan” ve “Çiçekler Susayınca” adlı kitapları ile yükselişe geçmiştir. Yazdığı her kitaptan bir ders alabileceğiniz bu harika edebi eserleri mutlaka okumanızı tavsiye ederim. Şimdi sizlerle Ahmet Günbay’ın en çok beğendiğim kitaplarını paylaşacağım. İşte karşınızda en güzel Ahmet Günbay Yıldız kitapları…

1- Kelebekler Gamsız Uçar

Kelebekler Gamsız Uçar, bir ilkgençlik okuması. Aile bağları ve ebeveyn çocuk ilişkisini çok güzel kaleme alan bir roman. Aile büyüklerini taklit etmek ile örnek almak arasındaki çok ince farka dikkatleri çekiyor. Bu eser sayesinde iyiliğin yanında olmayı bir kez daha öğreneceksiniz.

img_20161220_143623

2- Sular Durulursa

Kan davasını konu alan çok acıklı bir roman. Toplumsal sorunları yine çok güzel bir dille anlatmayı başarmış Ahmet Günbay. Bir solukta okunacak bu güzel edebi eser, sizleri oldukça derinden etkileyecek.

img_20161220_143611

3- Çiçekler Susayınca

Yazarın ilk kitaplarından biri Çiçekler Susayınca. Kötü emellere kurban giden bir genç kızın romanı. Bu kitabı okuyup da etkilenmemek gerçekten imkansız. Uzun süre etkisinde kalacağınız öğütler ile dolu bu edebi eser okurları tarafından da oldukça beğenilmiştir. Ayrıca MEB tarafından da tavsiye edilen bu edebi eseri sizler de mutlaka okumalısınız.

img_20161220_143556

4- Ekinler Yeşerdikçe

Hayatın acımasızlığını derinden anlatan harika bir roman. Adeta film tadında olan bu kitap sizi yer yer üzecek yer yer sevindirecek. Eski zamanlardaki köy hayatını ve gençliğin nasıl cahilliği aştığını ele almıştır. Etkileyici ve sürükleyici anlatımı ile sizleri etkisi altına alacak olan bu romanı mutlaka okumalısınız.

img_20161220_143546,

5- Sitem

Ahmet Günbay Yıldız’ın harika bir romanı daha. Özellikle gençlerin okuması gereken bu roman yine MEB’in tavsiye ettiği kitaplar arasındadır. Gençleri ahlaksızlık girdabından kurtaran idealist bir öğretmeninin hikayesini ele alan bu roman, uzun süre akıllarda kalacak!

img_20161220_143534

6- Siyah Güller

Gündelik hayatı ve toplumsal konuları elen alan Ahmet Günbay bu kitabında ise mafya konusunu ele almıştır. Kendinizden bir parça bulabileceğiniz bu romanı bir çırpıda bitireceğinizden eminim. Hayatın her zaman bir gül gibi güzel olmadığını dikenlerinin de mevcut olduğunu bize bir kez daha hatırlatıyor!

img_20161220_143522

7- İstanbul Yüzlü Kadın

Listemizin son kitabı İstanbul Yüzlü Kadın. Yazar, bu romanında aile ilişkileri ve ahlak gibi konuların üzerinde durmuş. Ahmet Günbay bu kitabı ile okurlarını da düşünmeye yöneltmektedir. Yine kendinizi bularak bir solukta bitirebileceğiniz harika bir roman.

img_20161220_143502

Hepinize iyi okumalar arkadaşlar. 🙂

Merak edenler için “Günahın Rengi” yazarın en son romanıdır. 🙂

>> Ahmet Günbay Yıldız’ın hayatını merak edenler için : tıklayınız !

  Beğendiysen tıklayabilirsin! 🙂
No votes yet.
Please wait...