Engin Öztürk Kimdir?

Son zamanların başarılı oyuncusu Engin Öztürk, pek çok dizi veya reklam filmi ile karşımıza çıkmakta. Bugüne kadar oynadığı her rolü başarılı bir şekilde canlandıran Engin, izleyenleri tarafından da oldukça olumlu yorumlar almaktadır. Olgun, ağır başlı ve mütevazı tavırları ile herkesten tam not alan ünlü oyuncu, kendinden emin adımlar ile git gide zirveye yükselmektedir.  İlerleyen zamanlarda da sıklıkla ekranlarda görmek istediğimiz başarılı oyuncuya, sahne hayatında başarılar diliyoruz. 🙂

Engin Öztürk’ün Hayatı

Eskişehir doğumlu ünlülerin arasında yer alsa da aslen Bulgaristan göçmeni. Yani sarışın renkli gözlü olmasının sebebi kökenine dayanıyor. Terazi burcu olmasından kaynaklansa gerek ki adaletsizliğe hiç tahammülü yok! Ayrıca kendisinin de en çok beğendiği özelliği adaletli yani hakkaniyetli olması. Eylül 1986 doğumlu olan karizmatik ünlü, genç kızların gönlünü çoktan fethetmiş durumda. Yakışıklı oyuncunun annesi ev hanımı babası ise asker emeklisidir. Babasının askerlik mesleğini yapması kendisini de etkilemiş gerek olsa ki Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu’ndan mezun olmuş. Oyuncu olmadan önce barmenlik yapan, voleybol ile ilgilenen ve askeri okulda okuyan ünlü oyuncu, bunların hiç birinin kendisini yansıtmadığını anlamış ve oyuncu olmaya karar vermiştir. Engin Öztürk, 2008 yılında Hacettepe Üniversitesi Konservatuar bölümünü kazanarak 2012 yılında da mezun olmuştur.

Ayrıca koyu Eskişehirsporlu olduğunu da tahmin etmeniz çok kolay! Özellikle sosyal medyadan paylaşımlarına bakarak tuttuğu takıma verdiği desteği ve sevgisini görebilirsiniz.

engin-ozturk-sevgilisi

Oynadığı Diziler

2008 yılında “Kantocu” adlı bir tiyatro oyununu izlerken oyuncu olmaya karar veren Engin Öztürk, hayatını yeni baştan planlamaya karar vermiş. Kendisini izleyici olarak değilde sahnede rol alırken görmek isteyen ünlü oyuncu soluğu konservatuarda almıştır. 2010 yılından beri ekranların başında olan başarılı ve yakışıklı oyuncu, şimdilerde ise Yüksek Sosyete adlı dizide Kerem rolünü canlandırmakta.

  • Fatmagül’ün Suçu Ne?
  • Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi
  • Muhteşem Yüzyıl
  • Hayat Yolunda
  • Hatırla Gönül
  • Yüksek Sosyete

 

Engin Öztürk Sosyal Medya

Facebook kullanıcısı olmayan Engin Öztürk’ün İnstagram ve Twitter adresi bulunmaktadır.

İnstagram >> https://www.instagram.com/enginozturk/?hl=en

Twitter >> https://twitter.com/engin_ozturk?lang=en

 

  Beğendiysen tıklayabilirsin! 🙂
No votes yet.
Please wait...