Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Merhaba sevgili hanımlar, sitemizin ilk yazısını yazmış bulunmaktayım. Umarım sitemizde güzel vakit geçirirsiniz ve sitemizi beğenirsiniz. Bugün sizler için gebelik testi nasıl yapılır onu anlatacağım.

Evlilik sürecinden sonra eminim ki en heyecanlı ve meraklı geçen süreç hamileliği öğrenme sürecidir. Çocuk sahibi olacağını öğrenmek çok mutluluk vericidir. Hele ki bu heyecanı sevdikleriniz ile paylaşmak paha biçilemez doğrusu. Peki, hamilelik testini nasıl yapacağız?

Hangi Marka Gebelik Testi Kullanmalıyım?

İlk olarak eczaneden aldığınız hamilelik testine göre farklı metotlar olduğunu söylemeliyim. Her gebelik testi aynı olmamaktadır. Kimilerine idrarınızı damlalık ile döküyorsunuz kimilerine direk idrarınızı daldırabiliyorsunuz. Benim önerim biraz paraya kıyıp iyi bir gebelik testi almanız yönünde. Hem daha çabuk sonucu öğreniyorsunuz hem daha güvenilir oluyorlar. Gebelik testi için önerebileceğim markalar; Predictor Early ve Ovula’dır. Predictor Early ile adet gecikmenizden 6 gün öncesine kadar doğru sonuçlar almanız mümkündür.  Eğer sizler de sabırsız birer anne adayı iseniz önerilerime kulak verebilirsiniz.

Bu gebelik testleri yaklaşık olarak 13-20 tl arasında olmaktadır. Eğer ben bu kadar para veremem daha ucuz yollu bir test arıyorum diyorsanız, o zaman ki önerim de Bebe Time’dır. 2 lira gibi uygun fiyatıyla gebelik sonucunuzu öğrenmeniz mümkündür. Ortalama 15-20 dk sonra bu test ile sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

1d31da31-4a76-437e-bbfb-6b731d459fe2                 indir

Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Çoğu markanın gebelik testini yapma şekli aynıdır. Bazı gebelik testlerinde idrarınızı test çubuğuna damlalık ile damlatmanız gerekmektedir. Ama çoğunluktaki gebelik testlerinde test çubuğu direk idrara daldırılıp yeterli miktarda idrarı emdiğinde geri çekilip kapağı kapatılmalıdır. İdrarınızı önce bir kaba yapıp sonra testi uygulamanız sizin için daha kolay olacaktır. Eğer garanti bir sonuç elde etmek istiyorsanız hastanede gidip kan vererek de gebelik sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

clearblue-plus-2-538x218

 

Gebelik Testini Ne Zaman Yapmalıyım? 

Gebelik testini yapma zamanınız kullanacağınız gebelik testi markasına göre değişmektedir. Eğer gelişmiş bir test uygulayacaksanız yumurtlama döneminden 10 gün sonrasında testinizi uygulayabilirsiniz. Normal sıradan bir gebelik testi uygulayacaksanız adetinizin geciktiği günden itibaren uygulayabilirsiniz. Eğer sonucunuz pozitif çıkar ise mutlaka hastaneye gidip kan testi ile de sonucunuzu doğrulamanızı tavsiye ederim.

Gebelik Test Sonucumu Nasıl Yorumlayacağım?

Şimdi sıra geldi test sonucunu yorumlamaya. Zaten testlerin ambalajlarında sonuç okuma ile ilgili bilgiler yer almaktadır. Bu kağıtları mutlaka dikkatli okumalısınız. İdrarınızı test çubuğuna daldırıp gerekli süreyi bekledikten sonra eğer okuma yerinde tek çizgi var ise hamile değil, eğer iki çizgi var ise hamilesiniz. 🙂 Bu çizgilerden biri daha koyu biri daha açık olabilir hiç endişe etmeyin. İkinci çizginin belli belirsiz gözükmesi bile hamile olduğunuzu gösterir.

 

gebelik testi nasıl yapılır? gebelik testi sonucu nasıl?

  Beğendiysen tıklayabilirsin! 🙂
No votes yet.
Please wait...