Highlight Makyaj Teknikleri

Son zamanlarda makyaj hakkında sıklıkla duyulan bir terim: Highlight! Strobing, Chroming ve Draping gibi uygulamaları olan Highlight makyaj tekniği bayanlar tarafından oldukça ilgi görmekte. Highlight makyaj tekniğinde amaç yüzün yüksek bölgelerini aydınlatarak öne çıkarmaktır. Highlight makyaj teknikleri ile T bölgesi, yanak, şakak ve burun kemiği gibi bölgeleri aydınlatabilirsiniz. Highlight makyaj teknikleri sayesinde yüzünüzde görünmesini istemediğiniz bir bölgeyi geri planda bırakabilir veya istediğiniz bölgeleri daha ön plana alabilirsiniz. Oldukça çekici ve etkileyici bir makyaj türü olan Highlight makyajı yüzünüze en uygun şekilde nasıl uygulayacağınızı ele alalım.

Aydınlatıcı Etki : STROBING

Yüzünüzün doğal bir ışıltıya sahip olmasını istiyorsanız Strobing uygulaması tam sizlere göre! Elmacık kemiği, burun kemiği üstü ve çene üstüne aydınlatıcı ürünleri kullanarak bu bölgelerinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Ayrıca dudağınıza süreceğiniz koyu renkli rujlar, cildinizin daha parlak gözükmesini sağlayacaktır. Strobing etkisi için MAC aydınlatıcı kullanabilirsiniz.

Güneş Kızarıklığı : DRAPING

Bronz renkli ürünler ile kontur yapma dönemi tarihe karıştı! Onun yerini yüze güneş kızarıklığı gibi ışıltı veren şeftali ve pembe tonlarındaki allıklar ile aydınlatmak aldı. Oldukça doğal ve çekici görünüm veren Draping tekniği yüze sıcak bir görünüm kazandırmaktadır. Özellikle sedefli ve metalik renkli ürünler Hollywood yıldızları tarafından kullanılmaktadır. Yüzünüze uzun süren parlaklık sağlamak istiyorsanız highlighter ile nemlendirici kremi karıştırabilirsiniz. Youngblood ve NARS markalarında bu özellikteki highlighterları bulabilmeniz mümkün.

Ruj Işıltısı : CHROMING

Kromlama anlamına gelen Chroming makyaj tekniği farklılık yaratmak isteyenlerin uygulayabileceği harika bir yöntem! Strobing makyaj tekniğine benzeyen Chroming’in tek farkı rujla yapılması. Yani artık rujunuzu sadece dudağınıza değil yüzünüze highlighter olarak kullanabileceksiniz. Chroming makyaj tekniğinde daha çok şeftali tonları ve metalik renklerdeki rujlar kullanılmaktadır. Ayrıca kış sezonuna damgasını vuran kahve rengi rujlar da highlighter olarak kullanılabilir. Ruj seçerken dikkat etmeniz gereken nokta rujun kremsi yapıda olmasıdır. Kremsi rujlar cildinizi daha parlak göstererek ışıltınızı arttırmanıza yardımcı olacak.

Soru ve yorumlarınızı yazının alt kısmından yapabilirsiniz arkadaşlar. umarım yardımcı olmuşumdur! 🙂

İnstagram >> TIKLA!

1
Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...