Yüksek Sosyete Ekranlara Veda Ediyor

Evet, ne yazık ki Yüksek Sosyete ekranlara veda ediyor. Yazın başarılı bir çıkış yakalayan Yüksek Sosyete, yeni sezonda da kendisine TV’de yer kapmıştı. Güçlü kadrosu ile dikkatleri çekerek uzun soluklu dizi olma sinyallerini veriyordu. İlk başlarda oldukça yüksek reytingler alan dizi, son zamanlara doğru bir çöküş yaşamaya başladı. Peki, neden bu çöküş yaşandı?

Bunun en önemli sebeplerinden biri de dizinin oynadığı günün değişmesi. İlk bölümlerde Star Tv’de perşembe günleri yayınlanan dizi sonradan cumartesi gününe alınmıştı. Perşembe günü dizisi olarak da yeni yayınlanmaya başlayan “Cesur ve Güzel” oldu. Diğer bir etken ise dizi trafiğinin artması. Yeni dizilerin ortaya çıkması ile Yüksek Sosyete reytingleri düşmeye başladı. Dizinin çöküş yaşamasına sebep olan en son etken ise senaryonun tükenmesi. İlk başlarda oldukça heyecanlı giden ve farklı olay döngüsü ile devam eden dizi son zamanlarda senaryo kıtlığı yaşamaktaydı. Sürekli tekrarlanan olaylar artık kısır bir döngüye girdi ve dizi final sinyalleri vermeye başladı.

Ne Zaman Final Oluyor?

Hazar Ergüçlü ve Engin Öztürk’ün başrolünde oynadığı Yüksek Sosyete dizisi Star Tv’de 16 Haziran 2016 tarihinde başlamıştı. Perşembe günlerinin vazgeçilmez dizisiydi ancak sonradan reyting kurbanı oldu. Sadece 26 bölüm yayınlanabilen Yüksek Sosyete ne yazık ki 24 Aralık 2016 tarihinde, yani bu cumartesi, dizi ekranlara veda ediyor. Final bölümü bu akşam saat 21.45’te Star Tv’de!

Yüksek Sosyete Devam Edecek Mi?

Çok tartışılan konulardan biri ise dizinin devam etme olasılığı. Başka bir kanala transferi mümkün olan Yüksek Sosyete, bir ihtimal macerasına kaldığı yerden devam edecek. Belki de ilerleyen günlerde bir sürpriz yapıp karşımıza çıkabilir kim bilir? 🙂

Ben diziyi oldukça başarılı ve sürükleyici buluyordum fakat bazı bölümleri gerçekten can sıkıcı olmaya başlamıştı. Senaryoya farklılıklar katarak devam etmesi belki de bu dizi için en iyisi olacak. Başka kanallarda Yüksek Sosyete dizisine rastlayacak mıyız, görelim. 🙂

 

yuksek-sosyete-star-3

 

  Beğendiysen tıklayabilirsin! 🙂
No votes yet.
Please wait...